Sıkça Sorulan Sorular

1. Ürünleriniz “Soğuk Sıkım” mı ?

Körpeağaç Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı  soğuk sıkım boyunca 27 dereceyi geçmeyecek şekilde üretilmekte ve uygun saklama koşullarında krom tanklarda muhafaza edilmektedir.

2. Erken Hasat Zeytinyağı Nedir?

Ekim, Kasım aylarında henüz yeşil iken toplanan asit ve oksidasyon oranı düşük zeytinlerin toplanması ile elde edilen zeytinyağı türüdür. Aroması daha meyvemsi ve aromatik, yakarlık seviyesi biraz daha fazladır.

3. İyi bir Zeytinyağı asit oranı nasıl olmalıdır ? 

 Zeytinyağının asitliği oleik asit cinsinden ölçülür. Naturel Sızma yağlar, asitliği oleik asit       cinsinden %0.8  kadar olan yağlardır ve en kaliteli yağ grubudur.

4. Zeytinyağının rengi kalitesini belirlermi ?

Zeytinyağında renk kalite kriteri değildir. Daha koyu renkli ya da daha açık renkli ürünler daha iyi ya da kötü anlamına gelmez. Hasat zamanı, zeytin çeşidi, üretim tekniği ( soğuk sıkım vb. ) rengi etkileyebilmektedir. Zeytinyağında kalite kriterleri yapılan detaylı analizler ve duyusal testler ile ortaya çıkmaktadır.

5. Hangi tip zeytinleri kullanıyorsunuz ?

Trilye, Ayvalık ve Domat zeytinlerini kullanmaktayız.

6.Zeytinyağını ne kadar süre içinde tüketmeliyiz? Nasıl saklamalıyız?

Ürünlerimiz, satın almış olduğunuz ambalaj üzerinde belirtilen STT ( Son Tüketim Tarihi ) süresi boyunca gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Ürünleri kullandıktan sonra kapağını sıkıca kapayıp serin, rutubetsiz ısı ve ışık görmeyen bir ortamda saklamak ürünün kendini koruması için çok önemlidir. Eğer ürün direkt güneş ışığı altında ve rutubetli ortamda saklanır ise daha çabuk bozulacaktır. Çünkü zeytinyağı natürel bir üründür.

7.Naturel sızma zeytinyağı nerelerde kullanılır?

Zeytinyağının meyvemsi tadını hissetmek ve bu tadın en saf halini yemeğin lezzeti ile birleştirmek için soğuk yemeklerinizde, kahvaltılarda ve salatalarınızda  kullanabilirsiniz. Sızma zeytinyağını soğuk yemeklerin hazırlanma aşamasında kullanabileceğiniz gibi piştikten sonra sıcak bir yemeğin üzerine de ekleyebilirsiniz

8.Kapıda ödeme olarak sipapiş verebilir miyim ?

Kapıda ödeme olarak sipariş verebilirsiniz, siparişlerinizi sadece www.korpeagac.com üzerinden oluşturabilir ayrıca kapıda sadece “NAKİT” olarak ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme için kargo firmasının ayrıca aldığı 10 TL hizmet bedeli bulunmaktadır.

9.Siparişim ne zaman elime ulaşır?

Resmi tatiller ve özel durumlar dışında saat 15:30’a kadar verilen siparişleriniz aynı gün içinde kargolanır. Kargolama sonrasında bulunduğunuz mesafeye göre kargo şirketinin çalışma ve teslimat politikası gereği 1-3 iş günü arasında teslimatlar yapılabilmektedir. Şubenin bulunmadığı noktalarda teslimat süreleri biraz daha uzayabilmektedir.

10.Nasıl ödeme yapabilirim ? Ödeme yöntemleriniz neler ?

Ödemelerinizi www.korpeagac.com üzerinden sipariş oluşturma esnasında online olarak kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tüm bankaların kredi / banka kartları ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca websitemiz  3D Secure güvence altyapısı ve 256 Bit SSL ile güvenli bir ödeme hizmeti sunar. Ayrıca dilerseniz havale/eft ve kapıda nakit ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz. İyzico güvencesi ile

11.Fatura gönderiyor musunuz ?

Websitemizden ve şirketimizden yapılan tüm alışveriş işlemlerine ait ödemeler faturalandırılmaktadır. Faturanız ürün ile birlikte sevk edilmektedir. E arşiv fatura ile faturalarınızın kayıt olduğunuz email adresinize gönderimi yapılmaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR